کاردرمانی و گفتاردرمانی در غرب تهران

کاردرمانی و گفتاردرمانی در غرب تهران

 

 

در صورتی که یکی از اعضای خانواده شما به مشکلات جسمی، حسی حرکتی،ذهنی و یا گفتاری دچار باشد می بایست از مراکز تخصصی کاردرمانی و گفتاردرمانی در غرب تهران بهره مند شوید تا مشکل او برطرف شود.

در این مقاله در مورد مراکز کاردرمانی و گفتاردرمانی در غرب تهران

 اطلاعات مناسبی در اختیار شما قرار میدهیم تا در صورتی که در یکی از اعضای خانواده شما چنین موردی را مشاهده کردید حتما از مراکز تخصصی کاردرمانی و گفتاردرمانی در غرب تهران بهره مند شوید.

تعریف گفتار درمانی و متخصص گفتار درمانی به چه کسی گفته می شود؟

افرادی که دچار مشکلات گفتاری هستند نمی توانند کلمات را به خوبی تلفظ کنند،جمله سازی کنند و از برقراری ارتباط با سایرین عاجز هستند.

توجه داشته باشید بهترین زمان برای تشخیص این مشکل و برطرف کردن آن دوران کودکی می باشد .

پس حتما زمانی که تشخیص دادید کودکتان دچار مشکلات گفتاری است حتماً او را به مراکز کاردرمانی و گفتاردرمانی در غرب تهران ببرید و مشکل را برطرف کنید به دلیل اینکه هر چه سن کودک شما بیشتر شود در مقابل درمان مقاومت بیشتری می کند و همین امر او را به انزوای بیشتر و به افسردگی می کشاند.

در روش گفتار درمانی از تکنیکهایی استفاده می‌شود که کودک ارتباط کلامی برقرار کند روابط خود را با دیگران افزایش دهد.

 احتمال دارد فرزند شما از لحاظ صحبت کردن مشکلی نداشته باشد ولی نتواند با اطرافیان خود به خوبی ارتباط برقرار کند باید بگویم که چنین مواردی نیز نیازمند مراحل کاردرمانی و گفتاردرمانی در غرب تهران می ‌باشند و باید به مراکز کاردرمانی و گفتاردرمانی در غرب تهران مراجعه شود تا این مشکلات برطرف شود.

البته ممکن است خانواده ها بگویند که فرزند ما مشکلی ندارد و براحتی می‌ تواند سخن بگوید .

مراکز گفتار درمانی باید اطلاعات کاملی در اختیار خانواده‌ها قرار دهد تا اطلاعات کاملی در این زمینه داشته باشند و مطلع شوند که حتی در صورت بدون مشکل بودن کودکشان باید یک سری مراحل انجام شود تا کودک به راحتی بتواند با اطرافیان ارتباط برقرار کند.

با وجود پیشرفت علم متخصصان توانسته‌ اند از متدهای جدید و به روزی برای آموزش کودکان استفاده کنند و ابزارهای جدیدی در اختیار داشته باشند تا بتوانند پروسه درمانی کودکانی که دچار اختلالات گفتاری هستند را به نحو بهتری انجام دهند و دوره درمان با روند بهتری طی شود.

این تکنیک ها به کودک کمک می کند تا مستقل باشد و بتواند ارتباط کلامی مناسبی داشته باشد.

دلیل مشکلات گفتاری و ارتباطی در فرزندان

سبک زندگی که امروزه خانواده ها دارند و استفاده بیش از حد از تلویزیون و شبکه های مجازی باعث شده تا به کودکان کمتر رسیدگی شود و کودکان کمتر بتوانند با محیط اطراف خود ارتباط برقرار کند و از طرفی تک فرزندی نیز باعث شده که کودکان کاملا منزوی شوند.

همه این موارد باعث می‌شود که کودک نتواند مراحل گفتاری خود را پشت سر بگذارد و دچار اختلال گفتاری می شود.

اتیسم یا مشکلات گفتاری

متاسفانه برخی از خانواده ها به دلیل اینکه رسیدگی مناسب به فرزندان خود ندارند پس از ایجاد مشکل گفتاری فکر می کنند که فرزند آنها به بیماری اوتیسم گرفتار شده است که چنین فکری اشتباه می باشد و برای رفع این مشکل می بایست به مراکز کاردرمانی و گفتاردرمانی در غرب تهران مراجعه کنند تا این مشکلات برطرف شود.

این مراکز در ابتدا کودک را معاینه می‌ کنند و در صورتی که بیماری گفتاری تشخیص داده شود تکنیک های مناسبی را برای کودک در نظر می گیرند تا درمان کودک در دوره مشخصی به اتمام برسد.

خیلی از خانواده هایی که فکر می کنند فرزندشان دچار اتیسم شده است پس از معاینه در مراکز کاردرمانی و گفتاردرمانی در غرب تهران متوجه می‌شوند که عدم رسیدگی آنها به فرزندشان باعث اختلال گفتاری شده است که البته این مشکل با تکنیک های ارائه شده کاملاً قابل درمان است.

تعریف کاردرمانی و گفتاردرمانی در غرب تهران

از دیگر خدماتی که در مراکز کاردرمانی و گفتاردرمانی در غرب تهران

 ارائه می ‌شود کار درمانی است که برای بیمارانی در نظر گرفته میشود که مشکلات حرکتی وذهنی دارند و نمی تواند به تنهایی برخی از فعالیت های روزانه خود را انجام دهند و وابسته به اعضای خانواده خود هستند.

مهمترین هدفی که در مراکز کاردرمانی و گفتاردرمانی در غرب تهران دنبال می‌شود به استقلال رساندن متقاضی می باشد و متخصصین کاردرمانگر با تکنیک هایی که برروی متقاضی انجام می‌ دهند او را به استقلال کافی میرسانند تا بتواند حرکات و فعالیت های روزانه خود را با استقلال کامل انجام دهد و البته وابسته به اعضای خانواده خود نباشد.

روند فعالیت کاردرمانگر

متخصص کاردرمانگر به همه افراد در همه سنین کمک می کند تا در صورتی که ناتوانی خاصی دارند بتوانند بر آن ناتوانی غلبه کنند .

این ناتوانی ها ممکن است در اثر تصادف و یاکهولت سن اتفاق بیفتد و یا به صورت مادرزادی در کودکی دیده شود.

 کاردرمانگر با تکنیک های خاصی می‌ تواند مشکلات را در دوره مشخصی برطرف کند.

انجام یک سری حرکات ساده و هدفمند می‌ تواند شخص را کاملا مستقل کند و امید به زندگی در این شخص به شدت بالا ببرد.

در چنین مواردی کاردرمانی و گفتاردرمانی در غرب تهران بهترین درمان برای چنین افرادی می باشد و با کلاس های کاردرمانی وگفتاردرمانی که در مراکز کاردرمانی و گفتاردرمانی در غرب تهران انجام می‌ شود به راحتی می تواند مشکل خود را برطرف کند.

توجه داشته باشید که در مراکز کاردرمانی و گفتاردرمانی در غرب تهران صرفاً فرآیند فیزیکی انجام نمی شود و شخص کاردرمانگر فقط درمانگر نیست این شخص در رابطه با روان درمانی نیز دانش کافی دارد و می‌تواند با مشاوره دادن به شخص متقاضی امید به زندگی را در افزایش دهد و با صحبت کردن می تواند او را به زندگی امیدوار کند.

 همین فرایند باعث می شود که شخص متقاضی تمایل بیشتری به انجام حرکات کاردرمانی و گفتاردرمانی در غرب تهران داشته باشد و روند درمانی سریعتری طی کند.

چه افرادی می توانند متقاضی کاردرمانی و گفتاردرمانی درغرب تهران باشند؟

به صورت کلی همه کسانی که مشکلات جسمی مانند فلج مغزی،تاخیر رشدی حرکتی،دیسترفی عضلانی،سکته مغزی و مشکلات حسی حرکتی و ذهنی مانند اختلال طیف اتیسم،بیش فعالی و نقص توجه،اختلال یادگیری (خواندن،نوشتن،ریاضی)،کم توان ذهنی،سندروم داون و مشکلات زبانی گفتاری مانند آواسازی،تولید کلمات و جمله سازی،لکنت دارند می توانند متقاضی این درمان باشند.

 در صورتی که اختلالات جسمی،جسی حرکتی و ذهنی دارید و یا لکنت زبان و دیگر مشکلات زبانی گفتاری دارید می توانید از خدمات کاردرمانی و گفتاردرمانی در غرب تهران بهره مند شوید و به استقلال خود برگردید و البته زندگی عادی خود را طی کنید.